Bebek kıyafetleri

Bebeğinize için bir şeyler alırken body, bluz ve tulumları nasıl keyif alarak seçtiğiniz ortada. Bebeğinizi şirin kıyafetlerle hayal etmek sizi mutlu eder. Ancak kıyafet seçerken dikkat etmeniz gereken durumlar vardır. Bebek kıyafetleri kullanılan malzeme ve dikiş yerlerine kadar titiz incelenmelidir. Bebek kıyafeti almak hiç de sanıldığı gibi basit ve kolay bir iş değildir. Söz konusu bebek olunca anne ve babalar daha hassas davranmaya özen gösterir.

Bebekler pamuklu, yumuşak ve doğal kumaştan yapılan giysilerle vücutta tahrişe uğramazlar. İçinde rahat hareket edeceği bollukta ya da emekleyip dönerken vücut hareketlerini kısıtlamayacak şekilde olmalıdır bebek kıyafetleri. Çoraplar da yumuşak ve orta bollukta alınmalıdır. Bebeğinize kıyafet alırken kol, yaka ve bel ağızlarının sert olmadığı; çıtçıt ve düğme gibi bölgeleri dikkat edilmelidir. Bebeğinize tüylü kıyafetler almaktan kaçının. Çünkü tüyler bebeğinizin boğazına kaçabilir. Bunun yanında tulum ve pijamalarda karın bölgesinin açılmasına dikkat edin. Bu sayede bez değiştirirken pratik ve sağlıklı hareket edebilirsiniz. Bebekler çabuk büyürler ve bu yüzden ilk başta yenidoğan kıyafetine çok yatırım yapmayın. 3-6 ay kıyafetlerine yoğunluk vermeniz daha işlevsel olacaktır.

Yenidoğan Bebek Kıyafetleri

Lastikli ve düğmeli kıyafetlerden uzak durun. Omuzdan çıtçıtı olan, esnek yakaya sahip ön taraftan açılabilien tulum ya da ikili takımlar ilk zamanlarda size ve bebeğinize kolaylık sağlayabilir. Güvenlik bakımında düğme ya da uzun ipli giysiler tercih etmektense çıtçıtı olan ve sade, yıkanınca sarkma yağmayan, boya vermeyen kaliteli ürünleri almalısınız. Boya maddeleri bebeğinizde alerjik fonksiyonlara sebep olabilir. Ayrıca ürünün uluslararası standartlara uygun olup olmadığını kontrol edin. Sitemizde bebeğiniz için en uygun sağlıklı, kaliteli ve zarif bebek kıyafetlerini satın alabilirsiniz. Bebeğiniz mutlu olursa biz de mutlu oluruz.