Sıralama

Bebek Battaniyesi

Bebekler size göre daha narin yapıdadır. Ciltleri daha ince bir yapıdadır. Bu yüzden bebeklerin giydikleri kıyafetlere son derece özen göstermek gerekir. Bunun yanında bebeğin yediği içtiği ürünlere ve bebek battaniyesi ürünlerine de dikkat etmek gerekir. Bu ürünler özenli ve doğru seçilmezse bebeğiniz keyifsiz olur ve siz de bundan olumsuz etkilenirsiniz. Bebeğinizin rahat bir uyku uyuması ve en güzel vakti geçirmesi için en iyi uyku yardımcısı bebek battaniyesi seçerken dikkat etmeniz gereken bazı kurallar vardır.

Bebek Battaniye Modelleri

Battaniyeler bebeklerin sürekli temas ettiği ürünlerdir. Yere yattığında altına serersiniz, otururken ağzına götürebilir, elleriyle tutabilir, oyuncağını atabilir. Kısacası battaniye çocuğun yaşamında çok büyük oranda vardır. Bu yüzden battaniye seçerken mutlaka dikkatli olmalısınız. Bu alanda kendini kanıtlamamış ve sertifika sahibi olmayan markalardan uzak durmalısınız. Bebekler ağzına götürebileceği için tüylü iplerden örülen battaniyelerden uzak durmalısınız. Bu yüzden sağlıklı ve bebeğinizin ağzına götürebileceği modelleri seçmelisiniz. Nefes alan kumaşa sahip, bebeğinizi aşırı ısıtmadan tam ihtiyacı olan sıcaklığa kavuşturacak bebek battaniyesi tercih sebebiniz olmalıdır. Bu tarz battaniyeler anti alerjik özelliğe sahiptir. Böylece bebeğiniz alerjiye yakalanmaz ve dokusu ile bebeğinizin tenini sıcacık tutar.

Kız ve Erkek Bebek Battaniyeleri

Bebek battaniyesi seçerken dikkatinizden kaçmaması gereken diğer bir konu ise bebeğin battaniyesinin ağırlığıdır. Ağır bir battaniye bebeğe sıkıntı verecek ve sürekli olarak ağlamasını tetikleyecektir. Bu yüzden yün bebek battaniyesi yerine pamuklu ya da hafif ve sağlıklı ipliğe sahip olan battaniyeler seçmeniz gerekebilir. Bebekler hassas ciltlerinde temas halinde tahrişe yol açmayacak battaniyelerden hoşlanırlar. Bu yüzden battaniye çocukla uyumlu olmalı ve temas ettiği bölgelerde bir tahriş oluşturmamalıdır. Bebeğinize uyumlu, sağlıklı ve hafif kumaşlardan üretilmiş battaniyeleri sitemizi ziyaret ederek satın alabilirsiniz.