Bebek Bakımı

Bebekler dünyada en mucizevi canlılar arasındadır. Yeryüzünde nefes alıp veren hiçbir insan bir bebeği sevmeden duramaz. Bebekler evlerin neşe ve huzur kaynağıdır. Bebek doğduktan sonra ona karşı yoğun derecede merhamet ve sevgi besleriz. Çocuğunuzun yanından biran bile ayrılmaz istemezsiniz. Bebeğinizin ağlaması sizin kalbinizi acıtır. Ancak bunun önüne geçmek mümkün değildir. Uykusuz geçen bir süre sonunda her bebek mutlaka ağlama tepkisi gösterecektir. Her anne bebeğine eksiksiz bakmak ister. Zamanımızdan 50 yıl gibi bir süre önce bebek bezi bile yaygın olmadığı için günümüzde bebek bakımı önemli bir hale gelmiştir. Bazı bakım ürünleri bebekler için olmazsa olmazdır:

Yenidoğan Bebek Bakımı

  • Bebeklerin cildinde nem dengesini sabit tutmak için mutlaka bebek yağı kullanmalısınız. Bebek yağı içinde buğday tohumu, lavanta ve zeytinyağı gibi cildi koruyan maddeler barındırır. Bebek banyodan sonra mükemmel bir uyku çekebilir.
  • Bebekler dış etkenlere karşı oldukça hassas olduğu için hasarlara karşı korumasız kalırlar. Bu yüzden her bebek çocuk oluncaya kadar birkaç küçük tahriş alacaktır. Bebek bakım kremleri bebekleri bu tahrişten korumak ya da yara durumunda hızlı tedavi etmek için kullanılır.
  • Bebeklerin emekleme ve yürüme aşaması için ortalama 1 ya da 1.5 sene geçer. Bu sürede ise sürekli yattığı, emekler durumda olduğu için bebek bezi yapısı pişik olmalarına neden olur. Neredeyse her bebek bu sorunlar karşılaşır. Bebek pudraları sayesinde pişik bölgesinde iyileşme görülür ve bebeğin acısı azalır.
  • Bebek kolonyaları son yıllarda yaygınlaşmıştır. Bebeklerle ilgili olmayan özel günlerde bile dağıtılır. Bebek kolonyası hafif kokulu ve alkol oranı düşük olan kolonyadır. Her geçen gün anneler daha çok tercih etmektedir.
  • Bebek losyonu hafif yapısı sayesinde bebeği rahatlatır. Altı değişince de kullanılabilir. Her alt değiştirmede kullanılırsa pişiği önleyebilir. Tüm bebek bakımı ürünleri sitemizi ziyaret edilerek incelenebilir.