Sıralama

Bebek bezi

Bebek bezi seçimi marka çeşitliliği ve bezlerin çeşitliliği nedeniyle annelerin zorlandığı bir konudur. Bebeğinize bez seçmek düşündüğünüzden çok daha önemli bir konudur. Çünkü pişik tehlikesi, rahat uyku düzeni gibi birçok duruma etkisi bulunur. Yanlış bez seçerseniz de pişik ve tahrişlere bağlı olarak bebeğiniz huzursuz olur. Bez seçerken dikkat etmeniz gereken bazı noktalar vardır.

Doğru Bez Seçimi

Kız bebekler ve erkek bebekler için farklı bezler üretilir. Çünkü bebeklerin cinsiyete göre çişinin yayıldığı alan farklı olur. BU yüzden firmalar emiş gücünü arttıran bezler de üretirler. Bu sayede bebeğiniz ıslaklığa bağlı olarak pişik olmaz.

Bebeğinizin bezini seçerken kilo önemli bir etkendir. Marketlerde yenidoğan döneminden tuvalet eğitimi başlangıcına kadar farklı boyutlarda bebek bezi vardır. Bez bebeğin kilosuna uygun olmazsa sızdırma yapabilir ya da bebeği rahatsız edebilir. Bebek bezi satın alırken bebeğinizin ayı yerine kilosuna dikkat etmeniz gerekir. Her bebek aynı ayda aynı kiloda olmayacaktır. Bebeğin ayına dikkat edilerek alınan bez seçimi hatalı olacaktır.

Açık satılan bezler artık pek yaygın satılmıyor. Ancak bebeğinizin sağlığını tehdit eden bu bez türlerini almaktan kesinlikle kaçının. Paketli bezler bebeğinizin sağlığı için daha önemlidir ve klinik ortamlarda test edilerek piyasaya sürülürler.

Bebeğiniz için bez alma işlemi sırasında emme gücü fazla olan bez tercihiniz olmalıdır. Emme gücü fazla olduğunda bebeğinizin altı daha uzun süre kuru kalır. Bu sayede bebeğinizin pişik olma şansı azalır ve daha az değiştireceğiniz için daha ekonomik olur. Emiş gücü yüksek bezlerde sitemizde yer alan markaları deneyebilir ve annelerden alınan geriş dönüşleri dikkate alarak doğru bezi seçebilirsiniz. Bebek bezi bebeğinizin rahat olmasına dolayısıyla sizin de rahat olmanıza Bebek bezi bebeğinizin rahat olmasına dolayısıyla sizin de rahat olmanıza yardımcı olacaktır.