Çıngırak

Bebekler iki ya da üç ay arasında ellerini keşfetmeye başlar. Bu süre içinde nesneleri kavramaya ya da oturmaya başlamadan bebeğinizi bakacağı ve dinleyebileceği şeylere yönelecektir. Bu dönemde bebek için çıngırak, öğrenme ve eğlence aracı olarak kullanılabilecek oyuncaklar arasındadır. Çıngırak sesleri, bebeklerde müziğe benzer bir etkiye yol açar. Parlak ve dikkat çekecek renklere sahip çıngıraklar bebeğinizin görsel algılarının gelişimini destekler. Bu yüzden çocuğunuzun fiziksel, duyusal ve zihinsel becerilerini çıngıraklı oyuncaklar vasıtasıyla geliştirebilirsiniz.

Eğlenceli ve Öğretici Çıngırak Türleri

Bebekler çıngırağı izleme, yüz tanıma ve odaklanma gelişiminde destek olarak kullanacaktır. Bir bebek çıngırağı; bilişsel, fiziksel, duyusal ve sosyal duyuları geliştirecektir. Bebeğiniz için çıngıraklı oyuncaklar seçerken eğlenceli ve uyarıcı içeren, bebeğinizin ayına uygun ürünler tercih etmelisiniz. Birçok çıngırak sallanırken farklı sesler çıkarır. Bu sesler, ahşap çıngırakların tipik tok seslerinden, metallerin çınlamasına ya da çan tipi seslere kadar değişik tarzda olabilir. Ancak günümüz çıngırakları oldukça gelişmiş ve yeni özelliklerle donatılmıştır.

Farklı dokularda bulunan pelüşlu çıngıraklar klasik seslere ek olarak hışırtılı sesler çıkarır ve birden fazla dokuya sahip olurlar. Bebeğiniz değişik yapıda çıngırağa dokunma ve işitme duyularıyla yaklaşacaktır. Pelüş yapısını da kolay kavrayacak ve ince kasları gelişecektir. Bazı çıngıraklar ise pillerle bir düğmeye basarak ışığını yakar ya da ninniler çalar. Bebeğiniz düğmeye basınca harekete geçtiğin öğrenir. Bu sayede çocuğunuz neden sonuç ilişkisi kurabilir. Diş kaşıyıcı çıngıraklar bebeğin çiğnemesine uygun yüzeylere sahiptir ve dişlerini kaşıyarak severek oynarlar. Çorap ve bileklik çıngıraklar bebeğin kavraması için tasarlanmıştır. Bu sayede bebek kollarını hareket ettirir ya da ayaklarını tekmeleyerek sesler çıkarı ve mekanik tepki mekanizması gelişebilir. Sitemizde bebeğiniz için en eğlenceli ve en eğitici çıngırakları bulabilirsiniz.