Markalar

Fiyat Aralığı

Sıralama

Bebek şampuanı

Bebekler için şampuan seçerken dikkat etmeniz gereken önemli detaylardan biri göz yakıcı özelliğe sahip olmamasıdır. Bebekler yıkanırken son derece duyarlıdır. Göz yakan, salisilik asitli ya da kepek soyucu bitkisel içerik yerine kimyasal bileşenlerden oluşan şampuanlardan uzak durulmalıdır. Bebeklerin şampuanı onu ürkütmemelidir. Bitkisel ürünler seçmek daha sağlıklı olacaktır. Bitkisel ürünler bebeğinizin göz sağlığını korumanıza yardımcı olacaktır.

Alerjen Parfüm ve Alkol Olmamalı

Bebeğiniz hassas bir cilde sahiptir. Bu yüzden zarar verecek klasik kozmetik ürünlerde yer alan alerjen parfüm ya da alkol gibi kimyasallar kesinlikle şampuanlardan uzak durmalıdır. Alkol oranı yoğun olan şampuanlar bebeğinizin cildini tahriş eder ve kızarıklıklar oluşmasına sebep olur.

Konak Oluşumuna Engel Olmalı

Bebeklerde şampuanların en önemli özelliklerinden biri de konak önleyici olmasıdır. Doğumdan üç ay sonra çıkan konak oluşumu kafa dersinde pullanma ya da dökülmelere yol açar. Bu yüzden içinde kimyasal soyucular bulunmadan konak oluşumunu önleyen şampuanlar tercih edilmelidir. Böylece şampuanlar bebeğinizin sağlığına katkı sağlayacaktır.

Organik ve Besleyici İçeriği Olmalıdır

Organik bebek şampuanları, içeriği tamamıyla doğal bileşenlerden olan ve yabancı madde içermeyen ürünlerdir. Sağlıklı bir bebek bakımı için organik besleyici şampuanlar daha sağlıklı olacaktır. Organik bebek şampuanı besleyici içeriği sayesinde bebeğin hassas cildinin nem ihtiyacını karşılar. Cilt koruma bariyerler güçlenir ve dışarıdan gelecek zararlı ışınlara karşı bebeğiniz daha korunaklı olur. Doğal bileşenlerden oluşan bebek şampuanı bebeğinizin hassasiyetini dikkate alarak tasarlanır. Bebeğiniz bebeğinde herhangi bir rahatsızlık hissederse rahatsız olacaktır ve sizleri de mutsuz edecektir. Bu yüzden kimyasal içerikli şampiyonlardan kesinlikle uzak durmalıdır. Sitemizde bebeğiniz için sağlıklı olacak, yumuşak cildini besleyecek ve nem ihtiyacını karşılayacak bebek şampuanları satın alabilirsiniz.