Bebek ayakkabısı

Ayakkabılar bebek için bir aksesuar olmaktan çok ortopedik gelişimine katkı sağlayan bir üründür. Bu yüzden ayakkabı bebek için doğru seçilmelidir. Bebeklerin vücudu hızlı değişir. Bu yüzden yürümeye başlamasıyla birlikte adımlarını yere sağlam basması için doğru ayakkabıya ihtiyaç duyar. İşte burada da devreye bebeğinizin kas ve iskelet gelişimini zarar vermeyecek ayakkabıyı seçmek giriyor. Bebeğinizin sağlıklı bir gelişimi olmasını istiyorsanız mutlaka doğru ayakkabıyı nasıl seçeceğiniz bilmelisiniz.

Bebek yürüme antrenmanlarından önce ayakları bir patik ya da çorapla korunabilir. Ancak ilk adımı attıktan sonra ayakkabıya ihtiyaç duyulur. İlk adımlarında uzmanlar daha çok çıplak ayakla basmasını önerir. Ancak bu durum doğada pek mümkün gözükmüyor. İyi bir bebek ayakkabısı şu özelliklere sahip olmalıdır:

  • Bebek yürürken yalpalar ve ufacık bir sorunda düşebilir. Ağır ayakkabılar ise bu işi bebek için daha zor hale getirir. Bebeğin işini kolaylaştırmak için bebek ayakkabısı hafif olacak şekilde tercih edilmelidir.
  • Tabanı sert olan ve ayak şekillerine göre kırılmayan, şekle girmeyen ayakkabı bebeğin hareket yeteneğini kısıtlar ve kas sisteminin zedelenmesine yol açar. Bu yüzden ayakkabıları satın alma sırasında bükmeli, eğmeli ve esnekliğini ölçmelisiniz.
  • Kaymaz tabana sahip bir ayakkabı ile kayıp düşme riskleri ortadan kalkar. Malum bu dönemde bebek oldukça hareketlidir.
  • Hızlı gelişen bir bebek çok kısa sürede ayakkabıyı kullanamaz duruma gelir. Bu yüzden kısa süreye çok para harcamak doğru değildir. Yüksek fiyat her zaman bir kalite göstergesi olarak algılanmamalıdır.
  • Çocuk hareketli olduğu için cırtcırtlı ayakkabı seçmek daha doğru olur. Bebeğiniz için en doğru ayakkabıyı internet sitemizde bulabilirsiniz. Bebeğiniz sizin için değerli olduğu kadar bizim için de değerlidir. Bebeğiniz gülümserse biz de gülümseriz.