Sıralama

Bebek ıslak mendil

Anneler bebek sağlığında hijyen için ıslak mendile sık sık başvurur. Ancak bebek ıslak mendil seçerken titiz davranmak gerekir. Bebeklerin altı değişirken kullanılan ıslak mendik, el ve vücut temizliği için de tercih edilir. Bu yüzden kullanılan ıslak mendil sağlık açısında yeterli olmalıdır. Bütün anne ve babalar ıslak mendil kullanırken doğru bir seçim yapmalıdır. Bu yüzden ıslak bebek ıslak mendil hangi özellikleri taşıyor bilmelisiniz. Bebeklerin teni yetişkinlerin teni gibi dayanıklı değil. Çok daha hassas ve alerjik bir tene sahipler. BU yüzden ıslak mendil seçimi önemli bir husustur.

Bebek Islak Mendili Özellikleri

Bebekler için kullanılan ıslak mendiller alkolsüz olmalıdır. Yenidoğan ıslak mendilleri pamuktan üretilmeli ve bir tek su ile ıslatılmalıdır. Böylece ıslak mendil yeni doğan bebeğin cildine zarar vermez ve hijyenik bir temizlik ortaya çıkmasını sağlar. Mendilde bulunan alkolsüz bileşimler hızlı ve güvenilir temizliği beraberinde getirir. Bebek ıslak mendili pamuksu dokuya sahip olursa bebeğin cildine zararı olmaz. Aksine pişik ve buna benzer alerjik durumları önler. Tüm bu hususlar dikkate alındığında bebeğin cildi hijyenik bir şekilde temizlenebilir. Önemli olan her zaman bebeklerin sağlığıdır.

Bebek Islak Mendili Kullanım Sıklığı

Bebeğinizin cildinde bir tahriş oluşmasını istemezsiniz. Bu yüzden ıslak mendil kullanımında dikkatli olmanız gerekir. Bebeklerin altını değiştirdikten sonra kısa aralıklarda kullanmak doğru olur. Bununla beraber ıslak mendil cildin yüzeyine bastırılmadan kullanılmalıdır. Yüzeysel bir temizlik bebeği rahat ettirecektir. Bebeğin cildi düşündüğünüzden daha hassas bir yapıdadır. Bu yüzden de ıslak mendiller düzenli ve titiz kullanılmalıdır. Her mendil bir kere kullanıldıktan sonra çöpe atılmalıdır. Sitemizde bebeğiniz için en sağlıklı bebek ıslak mendil çeşitlerini kolayca satın alabilirsiniz.